PRAGUE WINE TROPHY

HISTORIE

HODNOCENÍ VÍNO REVUE

Historie hodnocení se traduje od roku 2002, kdy začal vycházet časopis Víno Revue. V letech 2002 - 2006 cca 120 hodnocení jako redakční testy časopisu Víno Revue a od roku 2007 šestnáct ročníků mezinárodní soutěže vín PRAGUE WINE TROPHY. 


MARKETING

PRAGUE WINE TROPHY je co do počtu hodnocených vzorků největší mezinárodní soutěží vín v České republice. Úspěšná účast v soutěži, zisk medailí a rating vinařství je pro vinařství a dovozce hlavním důvodem pro účast v soutěži. Pozitivní reference ze soutěže fungují jako marketingová podpora pro široké spektrum zákazníků a podporují prodej vína i image vinařství a dovozců.

Všechna medailová vína budou zveřejněna na webu www.www.praguewinetrophy.cz. Pět nejlepších vín z každé odrůdy včetně všech držitelů ocenění Prague Wine Champion bude zveřejněno v časopise Víno & Styl, který je mediálním partnerem soutěže PRAGUE WINE TROPHY.


PREZENTACE OCENĚNÝCH VÍN
Vína oceněná v roce 2021 a první polovině roku 2022 budou prezentována na Galadegustaci v Jalta Boutique Hotelu, Václavské náměstí 45, Praha 1, ve středu 8. června 2022. Tentýž den proběhne slavnostní předávání cen všem držitelům ocenění Prague Wine Champion, nejlepším vinařstvím a dovozcům a pětihvězdičkovým vinařstvím Prague Wine Trophy.